• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

 

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa

do włączenia się w świąteczną akcję charytatywną

na rzecz pomocy dla 3 letniego Mikołajka.

 

W dniach od 12 do 19 grudnia będzie można nabyć
u wychowawców cegiełki w kwocie 10 zł, 20 zł i 50 zł.
Kwota uzbierana będzie przekazana na długie
i kosztowne leczenie Mikołaja.

 

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie :)

 

 

Elfy i aniołki św. Mikołaja zawitały do świetlicy szkolnej. Przyniosły dla dzieci nowe zabawki oraz materiały do zajęć artystycznych i plastycznych. Prezenty te umilą uczniom czas spędzony w świetlicy i zmobilizują do aktywności manualnej.

 

 

Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuję wszystkim, którzy odwiedzili ciasteczkowe stoiska podczas kiermaszu organizowanego 5 grudnia. Ponad 100 uczniów naszej szkoły przyniosło ciasteczka domowej roboty, które już przed g. 16.00 rozeszły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Nic w tym dziwnego, skoro pieczone smakołyki były naprawdę przepyszne, a od ich różnorodności niejeden zakupowicz popadał w niemałą rozterkę i ostatecznie odchodził nie z jedną, ale z kilkoma paczuszkami w ręku.

Samorząd pragnie bardzo podziękować także pani Basi Konsek i Jagnie Adamek za pomoc w pakowaniu ciastek oraz pani Wuzik za zasonsorowanie części opakowań.

Podczas kiermaszu zebrano 1356,00 zł, która to suma zostanie wpłacona na konto Rady Rodziców i przeznaczona, między innymi i zgodnie z zapowiedzią, na sfinansowanie karnawałowych zabaw dla uczniów. Samorząd Uczniowski, zaskoczony aż tak dużym odzewem, podejmie na zebraniu decyzję co do zagospodarowania pozostałych środków. Na pewno będą one służyć uczniom naszej szkoły, którzy tak licznie włączyli się w tę słodką mikołajkową akcję! :)

Tekst: Monika Żabicka (Opiekun SU)

 

 

 

6 grudnia do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj, który wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach uczniów. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami oraz obiecał, że powróci do nas za rok. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z Mikołajem.

Agnieszka Kuczka

 

 

 W ten świąteczny czas pomóżmy wszyscy 3-letniemu Mikołajkowi z Połomi, który od 3,5 miesiąca leży w szpitalu. W sierpniu tego roku chłopczyk uległ strasznemu wypadkowi, jego ciałko zostało w 50. procentach poparzone. Czeka go jeszcze bardzo długie i kosztowne leczenie.

Nasza placówka zrezygnowała w tym roku z udziału w akcji charytatywnej pt. „Szlachetna paczka” na rzecz pomocy finansowej dla małego Mikołaja.

Wierzymy, że jak co roku otworzą Państwo swoje serca i portfele. Jesteśmy przekonani, że i tym razem możemy liczyć na Państwa pomoc.

 

Izabela i Michał są młodym małżeństwem z dwojgiem małych dzieci. Starszy Mikołaj ma ponad 3 latka, a maleńki Gabryś przyszedł na świat w sierpniu tego roku. Od sierpnia też rodzina z Połomi przeżywa ogromny dramat, gdyż starszy syn uległ strasznemu poparzeniu w płonącym samochodzie.

Przypominamy, że wszystkie wywiadówki oraz konsultacje zaplanowane na rok szkolny 2018/2019 znajdują sie w zakładce " Spotkania z rodzicami" - zobacz

Najbliższa wywiadówka odbędzie się w środę ( 5 grudnia) o godz. 1600.

 

Przed spotkaniem z wychowawcami zapraszamy na

Kiermasz Świątecznych Ciasteczek i Pierniczków, 

który rozpocznie się o godz. 1530.

 foto: źródło Internet

 

 

30 listopada odbył się wielki Finał Konkursu Filmowego, który został ogłoszony w naszej szkole z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie wszystkich klas zebrali się na amfiteatrze, gdzie na początek zaprezentowały się dzieci klas I – III, śpiewając wesołe piosenki w języku angielskim. Następnie uczniowie i nauczyciele obejrzeli 7 konkursowych filmików, które nakręciły klasy IV – VI. Filmiki były kręcone według konkursowych kryteriów, które zakładały wymyślenie przez klasę własnego języka i nakręcenie filmiku, który opowiadałby krótką historię, w której bohaterowie porozumiewają się ze sobą właśnie w tym języku. Jury oceniało walory artystyczne, językowe, jasność przekazu, pomysłowość i grę aktorską.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom pięknie dziękujemy!

Część muzyczną przygotowała pani Katarzyna Krzyżok, a część filmową pani Monika Żabicka.

 

A oto wyniki konkursu:

Miejsce 1. klasa VB - zobacz

Miejsce 2. klasa VC - zobacz

Miejsce 3. klasa IVA - zobacz

Pozostałe filmiki:

Klasa IVB -  filmik nr 1, filmik nr 2

 Klasa VA - zobacz

Klasa VIA - zobacz

Klasa VIB - zobacz

 

 22 listopada w Jastrzębiu Zdroju, odbył się rejonowy etap XXIV Konkursu Biblijnego. W tym roku dotyczył on ewangelii wg św. Łukasza „ Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą” ( Łk.21,33)

Naszą szkołę reprezentowali trzej uczniowie: Julia Dudacy i Sonia Wita z kl.VI a oraz Mateusz Kuczera z kl. Vc, którzy zdobyli największą ilość punktów w przeprowadzonym wcześniej etapie szkolnym.

 

21 listopada odbyły się w naszej szkole obchody światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Samorząd Uczniowski umożliwił wszystkim uczniom przekazanie miłych słów swoim kolegom, koleżankom, czy po prostu lubianym osobom. Mówienie miłych rzeczy w oczy przychodzi nam z niemałym trudem, dlatego na tablicach pojawiło się w krótkim czasie wiele kolorowych karteczek. Środa zapisała się więc w annałach szkoły jako dzień, który przebiegł dla wszystkich w bardzo miłej atmosferze, szczególnie jeśli sami przekazaliśmy lub odebraliśmy sympatyczne pozdrowienia.

Życzymy wszystkim, aby taki nastrój panował między nami nie tylko przy specjalnych okazjach!

Tekst i zdjęcia: Monika Żabicka

 

Wszystkim, którzy głosowali na naszą świetlicę – BARDZO DZIĘKUJEMY!!!. Niestety tym razem się nie udało, ale mamy nadzieję, że takich konkursów będzie jeszcze wiele a my na pewno weźmiemy w nich udział.

Dziękujemy też uczniom, którzy namalowali plakaty promujące świetlicę szkolną. Zdjęcia plakatów zostały wysłane na w/w konkurs.

autorki: Wiktoria Frydecka, Emilia Jargiło, Emilia Dudziak, Emilia Kwaśnik kl. IVb

 

Dzień 20 listopada ogłoszony został Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. W tym dniu uchwalono najważniejszy dokument stanowiący o prawach najmłodszych - Konwencję o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Wiele szkół w Polsce włączyło się w obchody tego niezwykle ważnego święta podejmując różne akcje. W naszej szkole uczniowie ubrali się tego dnia na niebiesko, który jest barwą UNICEF – u. W ten sposób solidaryzujemy się ze wszystkimi dziećmi na świecie.

 

Kl. I B

30 października w naszej szkole odbył się po raz kolejny konkurs matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”, którego celem było sprawdzenie biegłości w posługiwaniu się tabliczką mnożenia. Mistrzem tabliczki mnożenia klas czwartych został Jakub Piechaczek, klas piątych Grzegorz Brożek, natomiast mistrzem klas szóstych został Bartosz Zaremba. Najwyższą średnią punktów zdobyła klasa VIa. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.