• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

 Nasz szkoła w dniu dzisiejszym pamiętała o tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej. Podjęliśmy  działania, które upamiętniają ważne postacie oraz wydarzenia:

 • uporządkowaliśmy i odwiedziliśmy mogiłę na połomskim cmentarzu osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności;  
 • zapaliliśmy znicz w miejscu związanym z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej.

Głównym celem tej inicjatywy jest pamięć o ważnych postaciach i wydarzeniach naszej historii. 

 

W dniu 24 październiki 2019 r. uczniowie klasy VIII brali udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery pt. „Pasja, profesja, powołanie”. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w Zespole Szkół Budowlanych
w Wodzisławiu Śląskim. Tematyka zajęć:

- Dom energooszczędny.

- Najciekawsze budynki świata.

- Monitoring domowy.

Zajęcia ukierunkowane były na wsparcie uczniów w planowaniu dalszej edukacji, zawodu i kariery.

 

🌺🌺Nauczyciele i kadra administracyjna bardzo dziękują za pamięć
w Dniu Edukacji Narodowej🌺🌺

 

 W dniu 18 października 2019 r. uczniowie klasy VIII brali udział w zajęciach w ramach gminnego projektu: „Działajmy – Aktywizacja, integracja oraz wsparcie osób z niepełnosprawnością – mieszkańców gminy Mszana”. Celem zajęć było kształtowanie postaw otwartości i tolerancji w aspekcie stereotypów myślenia o osobach z niepełnosprawnością.
Zapoznanie z prawidłowym zachowaniem wobec różnych grup z dysfunkcjami, sposobami taktownej pomocy, pozytywnych wzorów zachowania w stosunku do osób z niepełnosprawnością. Uczniowie brali udział w prelekcji z panem psychologiem Marcinem Brzozą, a następnie udali się na zajęcia w pracowniach, gdzie integrowali się z podopiecznymi ośrodka.

 

  Tegoroczna akcja, stawiała na cel pomoc 17- letniemu Bartkowi Chrzan, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego operacji kręgosłupa nie rezygnuje z rehabilitacji wspomagającej jego rozwój. Bartek uwielbia samochody i podróże a dwuosobowy skuter inwalidzki Companier jest spełnieniem jego motoryzacyjnej pasji. Koszt takiego skutera to około 16 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie spełnienie marzeń
o odkrywaniu z najbliższymi zakamarków zewnętrznego świata na łonie natury.

Akcja pomocy Bartkowi w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczęła się z dniem 04.09.2019 r. Kwota zakupu jednej cegiełki wynosiła 2 zł. Zebrano kwotę 150 zł. Wszystkim dziękujemy za pomoc i wsparcie. Dziękujemy za okazanie otwartości, życzliwości i dobroci.

 Koordynator szkolny

Katarzyna Wodecka

 

 

Wewnątrzszkolny  system doradztwa zawodowego - pobierz

 

 

Program realizacji doradztwa zawodowego - pobierz

 

 

We wrześniu uczniowie szkoły wybrali kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Najwięcej głosów otrzymała Klaudia Pietrykowska z klasy VII, która będzie pełniła funkcję przewodniczącej szkoły. Pozostałe osoby to reprezentanci samorządu i są nimi: Artur Nowak kl. VII, Weronika Wrona kl. VIII oraz Dominik Jonas kl.VIII. Opiekunem została Pani Joanna Juraszczyk.
Cała ekipa ma mnóstwo energii i pragnie zarazić nią innych. Młodzież będzie organizowała dyskoteki, konkursy, akcje, które każdemu uczniowi umilą pobyt w szkole. W piątek komisyjnie kręcą Kołem Fortuny, wybierając szczęśliwe numerki na kolejny tydzień. Grupa z samorządu to zdyscyplinowani, pracowici i kulturalni ludzie. Wszyscy im pomożemy w zaplanowanych działaniach, tworząc wspaniałą atmosferę w szkole.

 

 

 

Aż dwa złote medale przywiozła z mistrzostw Polski Zosia Zdziebło, zawodniczka wodzisławskiej Akademii Sportowej Top Team.

Uczennica klasy VIII naszej szkoły odniosła kolejny sukces, przywożąc już po raz drugi złoto z mistrzostw Polski. Ma też na swoim koncie brązowy i srebrny medal na zawodach Pucharu Świata Ju-Jitsu w Czarnogórze i Atenach, przywiozła również złoto z Pucharu Europy w Holandii. Przypomnijmy, że równo dwa lata temu utalentowana połomianka została powołana przez Polski Związek Ju-Jitsu do kadry narodowej. Sztuki walki trenuje od pięciu lat.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Ju Jitsu odbyły się 28-29 września w Sochaczewie. Reprezentanci wodzisławskiej Akademii Sportowej Top Team zdobyli tam aż 12 medali. Zawodnicy walczyli w dwóch kategoriach: Gi (walki w kimonach) i No Gi (walki bez kimon).

Tekst: Iza Salamon

Zdjęcie: Akademia Top Team Wodzisław Śląski 

26 września obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Na lekcjach języka angielskiego starsi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach, quizach i łamigłówkach w ramach obchodów święta języków. Wszystkie zadania dostarczyły uczestnikom wielu emocji. Każdy mógł sprawdzić jaką posiada wiedzę o językach europejskich, a przy okazji poznać wiele ciekawostek takich jak np. najdłuższe słowa w danych językach czy idiomy przedstawione w humorystyczny sposób. Pojawił się również bank słów wyjątkowych, których w każdym języku nie brakuje. Młodsi uczniowie poznali bliżej Wielką Brytanię, uzupełnili karty pracy oraz kolorowanki związane z najważniejszymi miejscami w Londynie. Dzień Języków Obcych w naszej szkole przypomniał uczniom jak ważna jest umiejętność posługiwania się innym językiem i jak wielkie znaczenie ma w dzisiejszym świecie znajomość języka obcego.

Tekst: Katarzyna Krzyżok

 

 Zebranie odbędzie się 18.09.2019 r. o godz. 1600 w szkolnym amfiteatrze.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Ubezpieczenie dotyczy zarówno  szkoły jak i  przedszkola - pobierz

 

 
Informacja dla rodziców oraz uczniów z ul. Folwark oraz ul. Wolności (Dolanek).
 
Od 1 września zostaną uruchomione nowe linie autobusowe MZK dostosowane do godzin nauki szkolne-  zobacz rozkład 
 

Koszt przejazdu dla ucznia do trzech przystanków to tylko 0,60 zł (z tzw. e-kartą), bilet jednorazowy zakupiony u kierowcy to koszt 2,10 zł.

Wniosek o e kartę - zobacz 

 

 FOLWARK - do szkoły  - przystanek Połomia Centralna Folwark  

linia W11 – godz. 712, 807

 linia W12 – godz. 912, 1057

Powrót ze szkoły na FOLWARK  - przystanek Połomia Kościół

 linia W11 – godz. 1422, 1522

 linia W12 – godz. 1200

DOLANEK -  do szkoły - przystanek Połomia Wolności Dolanek

linia S17 – godz. 736

linia W12 - godz. 955

Powrót ze szkoly  na DOLANEK - przystanek Połomia Centralna Boisko

linia S17 – godz. 1451

 Zachęcamy do zapoznania się z nowym rozkładem linii autobusowych MZK 

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020  klas I-VIII

rozpocznie się o godz. 900 (amfiteatr).

Po uroczystości spotkania w klasach z wychowawcami. 

Msza święta o godz. 800 w kościele parafialnym.

 

 

Wykaz podręczników do religii w roku szkolnym 2019/2020 - pobierz