• basn3.jpg
 • DSCF0941.jpg
 • DSCF0945.jpg
 • DSCF0961.jpg
 • DSCN1170.jpg
 • IMG_0039.JPG
 • img_0101_3.jpg
 • Obraz 257.jpg
 • P1180164.JPG
 • PB250066.JPG
 • PB250074.JPG
 • PB250080.JPG
 • PB250089.JPG
 • PB250097.JPG
 • PB250099.JPG
 • PB250101.JPG
 • PB250103.JPG
 • PICT0028.jpg
 • pict0075.jpg
 • PICT0091.jpg

Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Śląskie

Najnowsze artykuły

Drodzy rodzice

informujemy, że bal karnawałowy dla wszystkich grup przedszkolnych 

odbędzie się 30 stycznia na sali gimnastycznej.

Imprezę będzie prowadził wodzirej.

W tym dniu będą robione dzieciom zdjęcia przez firmę fotograficzną Foto - Dawid.

 

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i wzruszający wieczór pełen miłości, rodzinnego ciepła, radości, a także zadumy i refleksji.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w dniu 21 XII grupa Pszczółek i Motylków spotkały się przy wigilijnym stole. Dzieci łamały się opłatkiem, śpiewały kolędy oraz częstowały się ciasteczkami upieczonymi przez rodziców dzieci. Cały dzień przebieg w bardzo miłej atmosferze, ponieważ tego typu spotkania niosą zawsze ze sobą radość, uśmiech dziecka oraz wprowadzają świąteczny nastrój.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w grupie Gumisiów i Smerfów zakończyła wigilią, która odbyła się 21 grudnia. Dzieci w tym dniu odświętnie ubrane wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzeń oraz zasiadły do wspólnego posiłku. Dzieci degustowały pyszne ciasteczka, wcześniej wykonane przez swoje mamy, piły soki i częstowały się makówkami. Oczywiście nie zabrakło  prezentów pod choinką, które dzieci rozpakowały z wielką radością.

20 grudnia w rodzinnej atmosferze wspólnie z dwoma gospodyniami – babciami naszych przedszkolaków, Smerfy i Gumisie przygotowały śląskie makówki. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zwyczajów i tradycji naszego regionu. Goście do nas przybyli na czas Jedna z gospodyń przybyła w pięknym regionalnym stroju. Gdy makówki były już gotowe, odbyła się ich degustacja oraz wspólne kolędowanie. Czas nam szybko minął, humory wszystkim dopisywały, zabawa była znakomita. Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy gościom za przybycie i wręczyliśmy im świąteczne upominki.

Jeszcze raz dziękujemy naszym gościom za miłe i ciekawe spotkanie!

W grudniu. na zakończenie roku jubileuszowego dla Polski w ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” w grupach V i VI odbyły się zawody sportowe „Biało – czerwoni”. Uczestnicy w biało – czerwonych strojach, po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego i krótkiej rozgrzewce, wzięli udział w następujących konkurencjach sportowych:

- przeciąganie liny (zwycięstwo chłopców Smerfów)

- bieg slalomem z polską flagą (zwycięstwo dziewczynek Gumisiów)

- skoki przez płotki (zwycięstwo grupy mieszanej Smerfów)

- strzały piłką do pustej bramki (zwycięstwo chłopców Gumisiów).

Wszystkie dzieci współzawodniczyły zgodnie z zasadą fair play. Rywalizacji sportowej towarzyszył głośny doping i świetna zabawa. Zawody zakończono remisem, po czym dokonano dekoracji medalami, oczywiście przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego.

 

W dniu 29.11.2018 r. rozstrzygnięto konkurs pt. „Moja mała Ojczyzna” zorganizowany w ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” i z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Specjalnie powołana komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce zajęła Paulina Hołyst z gr. I

II miejsce zajął Kacper Kindalski z gr. I

III miejsce zajęła Anna Ogiela z gr. III

Wyróżnienie otrzymał Adam Fojcik z gr. VI.

Pozostałe przedszkolaki, które wzięły udział w konkursie otrzymały nagrody pocieszenia. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w wykonanie prac konkursowych i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

                                                                                                                                                                                                                                         Organizatorzy konkursu

4 grudnia w ,,Dzień Górnika” gościliśmy w naszym przedszkolu górnika: pana Piotra, który jest ratownikiem górniczym z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Górnik przybył do nas w odświętnym stroju, dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni, co było dla najmłodszych dużą atrakcją spotkania. Pan Piotr wyjaśnił dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropuszy na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie oglądały górniczy mundur oraz z zaciekawieniem wysłuchały opowieści naszego gościa, mogły również przymierzyć elementy górniczego stroju. W trakcie wizyty górnik zaśpiewał piosenkę gwarą śląską i odpowiadał na wiele pytań, które zadawały mu dzieci. Przedszkolaki zostały obdarowane przez gościa kolorowymi balonikami oraz słodyczami. Spotkanie zakończyły podziękowania dla gościa i wspólny taniec.

Dziękujemy panu Piotrowi za zaangażowanie i poświęcony czas.

W poniedziałek, 3 grudnia przedszkolaki z grupy Smerfów i Gumisiów uczestniczyły w "lekcji regionalizmu na żywo" odbywającej się w Żorskim Centrum Edukacji Regionalnej, której tematem był Górnik i jego praca. Podczas zajęć „Na czarnym Śląsku” został przybliżony dzieciom zawód górnika i język gwary śląskiej w opowiadaniu pana Ludwika – emerytowanego górnika. Pokazano tradycje i zwyczaje górników obchodzone z okazji Barbórki poprzez udział dzieci w zabawach plastycznych i muzycznych tj. „Górnicza parada”.

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci przedszkolnych na spotkania świąteczne, w których przedszkolaki będą występowały.

 

Grupa I i II - Koncert Kolęd - 14.12.2018 r. o godz.12.45 w amfiteatrze szkolnym.

Grupa III i IV - Przedstawienie Świąteczne - 18.12.2018 r. o godz. 13.45 w amfiteatrze szkolnym.

Grupa V i VI - Przedstawienie Świąteczne - 18.12.2018 r. o godz. 17.00 w amfiteatrze szkolnym.

 

 27 listopada przedszkolaki z wszystkich grup, uczestniczyły w koncercie instrumentalnym pt. „Zakręcone przeboje mistrzów”. Poznały wygląd i dźwięk jaki wydaje waltornia. Usłyszały też kilka utworów granych na tym instrumencie. Muzykom skutecznie udało się zaangażować dzieci w muzyczne zabawy. Występ wszystkim bardzo się podobał, za co artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

W dniu 23 listopada dzieci z grupy V i VI obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego pluszaka. Przybyły misie małe, duże, białe, brązowe… A każdy był piękny i wyjątkowy.

 5 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”.
W piątek 23 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego najmilszego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania gości – misiów oraz od wysłuchania historii powstania tej zabawki. Czas dzieciom umiliły zabawy i tańce z misiami, słodki poczęstunek – wafelki z miodem oraz obejrzenie bajki o misiu. Na koniec dnia wykonaliśmy prace plastyczne dotyczące misiów, a dzieci w nagrodę otrzymały dyplomy.

9 listopada w Gminnym Przedszkolu w Połomi odbyło się Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Był to niezwykle ważny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. W tym roku, w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, występ miał charakter patriotyczny. Dzieci, wspólnie ze zgromadzonymi rodzicami, odśpiewały uroczyście hymn. Zaprezentowały też wiersze, piosenkę i wykazały się wiedzą na temat przestrzegania zasad i reguł panujących w przedszkolu. W dalszej części złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie poprosiły Panią Wicedyrektor Annę Podeszwę o pasowanie. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i rożek ze słodyczami.